Sprawy organizacyjne i dyscyplinarne

Przypominamy wszystkim kapitanom i kierownikom drużyn, że wszystkie drużyny są zobowiązane do wpłacania kar za żółte i czerwone kartki na bieżąco. Wszelkie sprawy związane z wpłatami należy regulować u przedstawicieli Organizatora każdorazowo obecnych na poszczególnych boiskach: Damianem Żmudą (SP3, boisko przy ul. Staszica) i Maciejem Szczęsnym (LO, boisko przy ul. Grodzieckiej) lub osobami ich zastępującymi. Wpłaty osoba prowadząca protokół zobowiązana jest odnotować na protokole przy wpłacającym. Brak adnotacji będzie traktowany jak brak wpłaty.
W myśl regulaminu (VII. 2.) Dodatkowe kary za kartki: za żółtą kartkę obowiązuje kara finansowa w wysokości 5 zł, za czerwoną 10 zł. Pieniądze za kartki trzeba uregulować po zakończeniu meczu lub przed rozpoczęciem kolejnego spotkania. Za nieuregulowanie w terminie (przed rozpoczęciem kolejnego meczu drużyny bez względu na to, czy ukarany zawodnik bierze udział w kolejnym spotkaniu) opłaty za żółtą kartkę, kara finansowa zostaje podwojona (10 zł za kartkę żółtą, 20 za czerwoną).

Przypominamy również inne punkty regulaminu dotyczący żółtych i czerwonych kartek:
(VII. 3.) Po otrzymaniu trzech żółtych kartek w rozgrywkach, zawodnik nie ma prawa wystąpić w kolejnym spotkaniu (kara 1 meczu). Po otrzymaniu pięciu żółtych kartek zawodnik nie ma prawa wystąpić w co najmniej dwóch kolejnych meczach (organizator może odsunąć zawodnika od gry na więcej spotkań).
(VII. 5.) Zawodnik, który otrzymał bezpośrednio czerwona kartkę automatycznie odsunięty zostaje od gry w kolejnym ligowym spotkaniu (1 mecz). W szczególnych przypadkach (np kolejnej czerwonej kartki w rozgrywkach) organizatorzy CLA mogą odsunąć zawodnika na więcej niż jedno spotkanie, aż do dyskwalifikacji do końca sezonu. W szczególności dotyczy to zachowań agresywnych i wulgarnych w stosunku do sędziego, kibiców lub innych zawodników.

O decyzjach dotyczących zawodników ukaranych czerwonymi kartkami w minionej kolejce poinformujemy wkrótce.

Zaistniało podejrzenie, że w meczach CLA wystąpił zawodnik nieuprawniony. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem (II. 6.): Do udziału w lidze nie można zgłaszać osób będących czynnymi zawodnikami klubów zrzeszonych w PZPN w sezonie 2014/15. Dotyczy to również grających w ligach futsalu i innych rozgrywanych pod egidą PZPN.

W przypadku, gdy zawodnik zakończył grę w klubie w rundzie jesiennej i nie będzie uczestniczył w rozgrywkach wiosennych, może zwrócić się do Organizatora z prośbą o warunkowe dopuszczenie do udziału w CLA. Warunkiem uzyskania zgody jest przedstawienie stosownego zaświadczenia z macierzystego klubu sportowego, w którym był zgłoszony do rozgrywek.

(IV. 6.): Jeśli w drużynie zagra nieuprawniony zawodnik (niezgłoszony do rozgrywek, zrzeszony w klubie sportowym lub zawieszony za kartki) drużyna zostanie ukarana walkowerem 3:0. Kara walkowera orzekana będzie również w przypadku, gdy drużyna zalega z zapłatą wpisowego lub kar regulaminowych.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.