Kary

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu CKS, który jest Organizatorem Czeladzkiej Ligi Amatorskiej, omówione zostały incydenty związane z czerwonymi kartkami i występem nieuprawnionego zawodnika.

Decyzją organizatora za czerwone kartki ukarani zostali:
Kamil Król (Bloki Utd) - zawieszenie na 1 mecz (zawodnik nie będzie mógł wziąć udziału w meczu 3 kolejki Bloki United - Raptors).
Przemysław Grela (Plejbojz) - za wybitnie niesportowe i wulgarne zachowanie w stosunku do sędziego zawodnik został ukarany zawieszeniem na 3 mecze (nie będzie mógł wziąć udziału w meczach: FMC-Plejbojz, Plejbojz-Sparta i Plejbojz-Zagłębie Dąbrowskie).
Organizator podkreśla, że zastosowane kary są bardzo łagodne. W pierwszym przypadku rozważano karę zawieszenia na 2 mecze, a w drugim aż do końca rozgrywek, wzięto jednak pod uwagę opinię sędziego, który sugerował by graczy nie karano zbyt dotkliwie. Przychylając się do tej prośby pragniemy jednak podkreślić, że rozgrywki CLA mają być w zamierzeniu przede wszystkim spotkaniem w gronie przyjaciół, rozrywką i sportową zabawą. Jakiekolwiek zachowania agresywne lub wulgarne wobec przeciwników, sędziego, kibiców, a także partnerów z drużyny nie będą tolerowane i będziemy tępili je z całkowitą surowością.

W związku z występem nieuprawnionego zawodnika w drużynie M&M Gastro - Grzegorza Wolnego, który w sezonie 2014/15 został zgłoszony i brał udział w rozgrywkach pod egidą PZPN występując w Cyklonie Rogoźnik, mecze z jego udziałem zostały zweryfikowane jako walkowery na korzyść przeciwników M&M Gastro: 7:0 dla Chelsea Rożka (na boisku zwycięstwo Chelsea Rożka 7:4) oraz 3:0 dla Sparty (na boisku wygrana M&M Gastro 8:1).

Od wszystkich powyższych decyzji ukaranym przysługuje odwołanie, które w formie pisemnej należy złożyć w terminie 7 dni.